sobota, 22 stycznia 2011

Na krawędzi cienia - Brent Weeks

Drugi tom przygód skrytobójcy, Kylara Sterna. Tom pierwszy nosi tytuł "Droga Cienia".
Kylar Stern odrzucił życie zabójcy. Po krwawym przewrocie, zorganizowanym przez Króla-Boga, mistrz i najbliższy przyjaciel Kylara zginęli. Przyjacielem był Logan Gyre - następca cenaryjskiego tronu. Jednakże niewielu arystokratów przeżyło, żeby opłakiwać jego śmierć. Kylar zaczyna więc od nowa: w nowym mieście, z nowymi towarzyszami, w nowym zawodzie.
Kiedy jednak dowiaduje się, że Logan może żyć - uwięziony, w ukryciu - staje przed najcięższym wyborem: może na zawsze porzucić drogę cienia i odnaleźć spokój w nowej rodzinie. Może też wykorzystać swój niszczycielski talent i lata ćwiczeń, żeby ratować przyjaciela i kraj. Wtedy jednak straci to, co dla niego najcenniejsze...

Czytało się równie świetnie jak tom pierwszy. Szybka i ciekawa akcja. Kylar wyjechał z Cynarii ze swą ukochaną i córką zmarłego przyjaciela. Planuje porzucić zawód siepacza na rzecz zostania sprzedawcą ziół. Ma to mu zapewnić spokojne życie. Jego natura nie ułatwia mu sprawy. Czy może przestać być siepaczem? Czy po to została mu dana nieśmiertelność? Czy ma prawo odmówić pomocy przyjacielowi w sytuacji gdy tylko on może uratować króla i państwo?... czy ma prawo do prywatnego szczęścia kosztem innych? W końcu musi podjąć jakąś decyzję.
PS. Wiele znoszę w fantastyce ale z tym potworem z końcówki to przesada! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...