środa, 18 kwietnia 2012

Zamek z piasku, który runął - Stieg Larsson

Trzecia cześć serii Millenium.

Trzecia i ostatnia część serii Millennium zaczyna się w miejscu, w którym kończy się "Dziewczyna, która igrała z ogniem". Lisbeth Salander przeżywa próbę pogrzebania jej żywcem. Ale jej kłopoty na tym się nie kończą. Mikael Blomkvist sięga w skrywaną przeszłość Salander i rusza w pogoń za prawdą. Pisze ważny tekst, który ma oczyścić nazwisko Lisbeth Salander i wywołać trzęsienie ziemi w rządzie, służbach bezpieczeństwa i całym kraju. Lisbeth Salander w końcu ma szansę pogodzić się z własną przeszłością. 


Długo zwlekałam z przeczytaniem ostatniej części Millenium. Trochę dlatego, że poprzednie dwie bardzo mi się podobały i chciałam mieć coś jeszcze przed sobą. Trochę dlatego, że nie miałam czasu... długo... bo budowałam dom... bo otwierałam sklep... obiecałam sobie przeczytać ją na tarasie w nowym domu. Taras mam już ponad rok... a czasu nadal brak. Trafiłam na wydanie audio... i postanowiłam wysłuchać. Trochę teraz żałuję, że nie przeczytałam tego od razu idąc za ciosem... było minęło.
Oczywiście świetna! Wciągająca! To wiadomo. Cała trylogia ma w sobie coś co ciągnie... wciąga... mimo, że pozornie nic się nie dzieje (czasami) to jednak książka nie pozwala o sobie zapomnieć i ciągle ma się ochotę wrócić do czytania.
Jeśli ktoś jeszcze nie czytał... w co wątpię... to serdecznie namawiam. Polecam!
Jeszcze lektor (Krzysztof Gosztyła)... w sumie fajny... chropawy... męski głos... czasem śmieszny... fajnie przeklina ;) Słuchało się z wielką przyjemnością.

2 komentarze:

  1. Mnie ta książka dobiła. Zdałam sobie bowiem sprawę, że chyba już nigdy nie przeczytam żadnej tak fascynującej powieści.

    Po jakimś czasie natomiast zorientowałam się, iż myślałam tak samo po "Mistrzu i Małgorzacie", "Zbrodni i karze", "Cieniu wiatru" i wielu, wielu innych doskonałych lekturach :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja na razie mam za sobą Mężczyzn, którzy ... , drugi tom już leży na półce, a w ta dopiero muszę się zaopatrzyć :)

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...