środa, 11 kwietnia 2012

Kosogłos - Suzanne Collins


Trzecia część trylogii "Igrzyska śmierci".

Katniss Everdeen wraz z matką i siostrą mieszka w Trzynastce - legendarnym podziemnym dystrykcie, który wbrew kłamliwej propagandzie Kapitolu przetrwał, a co więcej, szykuje się do rozprawy z dyktatorską władzą.
Katniss mimo początkowej niechęci, wykończona psychicznie i fizycznie ciężkimi przeżyciami na arenie, zgadza się zostać Kosogłosem - symbolem oporu przeciw kapitolińskiemu tyranowi. 

Trzecia część wydaje mi się najlepsza. Jednak po wysłuchaniu trzech części jedna po drugiej... bez przerw, z łatwością przychodzi mi traktowanie tej trylogii jak jedną całość.
Tak więc całość jest naprawdę niezła. Wciągająca, porywająca. Nie mogłam się oderwać od słuchawek. Na szczęście sporo czasu spędziłam w samochodzie więc mogłam słuchać do woli. Bardzo dobrze, że Kalio akurat teraz natchnęła mnie do powrotu do słuchania. Spędziłam kilkanaście bardzo ciekawych godzin... z głosem Dereszowskiej. Lubię jak czyta. Czasem troszkę za bardzo przeżywa... ale zupełnie mi to nie przeszkadza... też pewnie została wciągnięta w opowieść ;)
Szczerze polecam.

2 komentarze:

  1. Czytałam tylko pierwszą część tej serii i nie zamierzam czytać kolejnych ;)

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...