niedziela, 1 kwietnia 2012

Igrzyska śmierci - Suzanne Collins


Czy zdołałbyś przetrwać w dziczy, zdany na własne siły, gdyby wszyscy dookoła próbowali wykończyć cię za wszelką cenę?
Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującym Kapitolem otoczonym przez dwanaście dystryktów. Okrutne władze stolicy zmuszają podległe sobie rejony do składania upiornej daniny. Raz w roku każdy dystrykt musi dostarczyć chłopca i dziewczynę między dwunastym a osiemnastym rokiem życia, by wzięli udział w Głodowych Igrzyskach, turnieju na śmierć i życie, transmitowanym na żywo przez telewizję. Bohaterką, a jednocześnie narratorką książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen, która mieszka z matką i młodszą siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów nowego państwa. Katniss po śmierci ojca jest głową rodziny - musi troszczyć się, by zapewnić byt młodszej siostrze i chorej matce, a to prawdziwa walka o przetrwanie... Jest to nowe wydanie w okładce z akcentem filmowym zbiegające się z ekranizacją I części trylogii.

Lubię jak Dereszowska czyta. Wysłuchałam książki nie wiem kiedy. Bardzo dużo czasu spędzam na żmudnej pracy przy komputerze. Więc słuchanie to świetna sprawa. Nie wiem dlaczego zapomniałam o tej opcji. Przypomniałam sobie dzięki Kalio. I bardzo dobrze! Tyle dni zmarnowanych gdy czas na czytanie znajduję tylko chwilę przed snem.
Sama opowieść świetna. Nic dziwnego, że film to taki sukces kasowy. Sama chętnie się wybiorę do kina.
Teraz czytam/słucham części drugiej.

3 komentarze:

 1. Nie lubię słuchać książek. Zdecydowanie preferuję czytanie, a ze słuchania i w dodatku robienia przy tym czegoś innego pewnie nic bym nie wyniosła - nie umiem się skupić na dwóch różnych rzeczach ;)

  W każdym razie książkę bardzo chętnie bym przeczytała ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę ją przeczytać i to szybko, biorąc pod uwagę, że planuje wyjście do kina :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Na mnie pierwsza część nie zrobiła wrażenia. Może kiedyś do niej wrócę i będzie inaczej...

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...