czwartek, 4 sierpnia 2011

Mroczny sekret - Libba Bray

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Ilość stron: 356
Okładka: miękka
Rok wydania: 2009
Moja ocena: 5/6


Pierwsza część cyklu "Magiczny krąg"


Gemma Doyle to osóbka uparta i przekorna. Ma 16 lat, kiedy trafia do londyńskiej Akademii Spence po tragedii, która spotyka jej rodzinę w Indiach. Jest samotna, dręczy ją poczucie winy i nękają ponure wizje przyszłości. W nowej szkole Gemma zawiera przyjaźń z najbardziej wpływowymi dziewczętami, odkrywa w sobie nadprzyrodzone zdolności, a także dowiaduje się o dawnych powiązaniach swojej matki z mrocznym stowarzyszeniem nazywanym Zakonem.


Mniej więcej 1/3 książki zastanawiałam się czy nie zostawić jej na inny czas. Bardzo dobrze zrobiłam, że jej nie odłożyłam. Opowieść pięknie się rozwinęła... i ostatecznie tworzy świetny wstęp do tego co wydarzy się w kolejnych tomach. Musi być tylko lepiej i ciekawiej. Po krótkiej przerwie zabiorę się za część drugą. Serdecznie polecam.

3 komentarze:

 1. jak tylko mi bibliotekę otworzą, jak tylko ją znowu uruchomią... Zamiast 5 książek maksymalnie, wezmę 15 książek, żeby mi ich już sprzed nosa nikt nie buchnął... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Poluję na Libbę Bray ale bez kasy jest bezowocnie :D Mam nadzieję, że w Krakowie będą jakieś porządne biblioteki i tam się zapiszę :D

  Większość książek zaczyna się strasznie - choćby Harry Potter. Wydarzenia z domu ciotki zawsze były nudne, ale później... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Powiem tak: dla mnie część druga i trzecia były o niebo lepsze od pierwszej, na pewno więc się nie zawiedziesz :)

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...