niedziela, 21 sierpnia 2011

Córka Magdy - Catrin Collier

Wydawnictwo: Prószyński Media
Ilość stron: 464
Okładka: miękka
Rok wydania: 2011
Moja ocena: 5/6


Wojna, prawdziwa miłość i sekret z przeszłości...

Tuż po zakończeniu drugiej wojny światowej Magda Janek przybywa niemal bez środków do życia do walijskiego miasteczka Pontypridd, mając nadzieję na lepszą przyszłość dla siebie i swojej córki, Heleny. Wojna przekreśliła wszystkie jej zamierzenia, pragnie więc za wszelką cenę, by Helena osiągnęła to, o czym marzyła kiedyś ona sama.

Pontypridd lat sześćdziesiątych jest miejscem dużych możliwości. Przed atrakcyjną, pewną siebie córką Magdy otwierają się szanse, o których jej matce nawet się nie śniło. Ma dwadzieścia jeden lat i szykuje się właśnie do ślubu z przystojnym Nedem, gdy dochodzi do największej tragedii w jej szczęśliwym dotąd życiu. Niespodziewanie odkrywa mroczną tajemnicę - sekret tak szokujący, że jej matka zdecydowała się zabrać go ze sobą do grobu.Niezła książka. Mam nadzieję, że przełamała mój kryzys czytelniczy. Nie mogłam się ostatnio skupić na czytaniu. Zbyt dużo atrakcji, gości, pracy... 
W książce drażniły mnie niektóre teksty dotyczące realiów w Polsce po wojnie. Jeśli ktoś zabiera się za pisanie książki o jakimś kraju to wypadałoby się troszkę lepiej zorientować. Mimo tych niedociągnięć historia była ciekawa. Fajnie napisana... Polecam!

6 komentarzy:

 1. Mam ją w planach, tylko czasu brak. Ale jak się nieco uspokoi, to wtedy zacznę na nią polowanie:D
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Będę o niej pamiętać, jestem bardzo ciekawa tego sekretu i tego jak potoczyły się losy

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jestem ciekawy, jaka to tajemnica zburzyła sielankowe życie głównej bohaterki. Czy się przekonam? Tego nie wiem. Rozumiem że nie jest to romansidło?

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie jest to romansidło... choć oczywiście są uczucia. Bo czy możliwe jest życie bez uczuć? dobrych czy złych? Jest to dobra powieść obyczajowa :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ha! Wiedziałam, że ci się spodoba :)

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...