wtorek, 18 września 2012

Dla Ciebie wszystko - Nicholas Sparks

Wzruszająca opowieść o spotkaniu po latach, potrzebie miłości i trudnych wyborach, z których żaden nie jest do końca właściwy. 
Dawson i Amanda czasy pierwszej młodości mają już za sobą. Obydwoje po czterdziestce, przyjeżdżają po latach do swojego rodzinnego miasta na pogrzeb starego przyjaciela i opiekuna. Kiedyś, lata temu, byli w sobie zakochani. Amanda pochodziła z dobrej, zamożnej rodziny, bliscy Dawsona należeli do przestępczego półświatka. Różnice społeczne, wychowanie, wreszcie nieprzychylni ludzie sprawiły, że tych dwoje nigdy nie mogło być razem. Dawson, który niegdyś niechcący zabił człowieka, nigdy się z tym nie pogodził i żyje samotnie, pokutując za dawne winy. Amanda, obecnie żona alkoholika, urodziła czworo dzieci i pochowała jedno z nich. Losy obydwojga naznaczone są tragedią. Teraz dawni kochankowie spotykają się ponownie i pogrzebane przed laty uczucie powraca.

Czyta: Maria Seweryn

Druga książka Sparksa za mną. Równie wciągająca i ciekawa. Szkoda tylko, że widzę tu tendencję do zakończeń takich nie wprost szczęśliwych... bo w książkach obyczajowych lubię dobre zakończenia. Bez półśrodków. Ciekawe jak będzie dalej.


4 komentarze:

 1. Czyli że warto? Bo się właśnie zastanawiam nad nią - brać czy nie brać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nooo spoko. Nie żałuję czasu.. fajnie i szybko się słuchało.

  OdpowiedzUsuń
 3. Może i ja się skuszę? Powoli przekonuję się do audiobooków :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Co Ci szkodzi... spróbuj... i nie poddawaj się po pierwszej próbie. Z każdą wysłuchaną książką staje się to łatwiejsze a daje wiele możliwości pozostania w świcie książek gdy nie ma czasu aby usiąść z papierową wersją. Dodam, że na początek zalecam słuchawki... ja w tej chwili raczej bez słuchawek. Nie rozstaję się ze swoim telefonem :)

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...