piątek, 15 kwietnia 2011

Jeden dzień - David Nicholls

Emma i Dex? Doprawdy, trudno o mniej dobraną parę. Ona – zakompleksiona idealistka w grubych okularach. On – super przystojniak z poczuciem, że świat należy do niego. Ona na wszystko musi ciężko zapracować. Jemu natychmiast udaje się to, o czym zamarzy. Ona szuka miłości, on seksu... Jest rok 1988. Oboje dostają dyplomy uniwersyteckie i spędzają ze sobą noc, chociaż nie taką, jaką sobie wyobrażacie, bo... zbyt dobrze się rozumieją! Emma dostaje pracę w podrzędnej knajpie, Dex robi karierę w telewizji. Ich drogi będą się schodzić i rozchodzić, aż po zaskakujący finał. [Świat książki]

Przeczytałam błyskawicznie.
Pierwsze co rzuca się w oczy to okładka. Naprawdę dobra.
W środku... wciągająca opowieść przedstawiona w ciekawy sposób. Nie mamy tu do czynienia z typowym dla powieści przedstawieniem losów bohaterów w jakimś okresie czasu. Tutaj poznajemy co roku jeden ten sam dzień. Czasem żal, że to tylko jeden dzień... z kilkunastu lat życia Emmy i Dextera, że pewnych zdarzeń możemy się tylko domyślać. Ale to właśnie wyróżnia książkę.
Wciąga, bawi i wzrusza.
Czyta się znakomicie. Szczerze polecam.

4 komentarze:

 1. Kurka wodna, strasznie mnie to zaciekawiło! A miałam nic nie kupować :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka jest naprawdę rewelacyjna. Podoba mi się również akcja promocyjna wydawnictwa. Emma i Dexter mają swoje strony na Facebooku :)
  http://www.facebook.com/jeden.dzien

  OdpowiedzUsuń
 3. Kasiek... mam nadzieję,że Ci się spodoba, mi nadal siedzi w głowie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Własnie jestem w trakcie czytania tej ksiazki. Jest magiczna, polecam ! :).

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...