czwartek, 21 kwietnia 2011

Kiedy ulegnę - Chang-Rae Lee

Jeden z najwybitniejszych amerykańskich pisarzy nareszcie w Polsce!. Poruszająca powieść o ludziach naznaczonych na zawsze przez okrutny los. Koreanka June straciła w wojnie koreańskiej (1950-53) całą rodzinę. Hektor, amerykański żołnierz, który wywiózł ją do USA i porzucił, nigdy nie otrząsnął się z wojennego koszmaru. June sama wychowywała ich syna Nicholasa, nie umiejąc dać mu ciepła. Gdy już dorosły chłopak ucieka do Europy i przepada bez śladu, June odnajduje Hektora, by wspólnie ruszyć na poszukiwanie syna... Poważny nastrój, wnikliwa psychologia, epicki rozmach. Obraz okrucieństwa wojennych zbrodni, którego długo nie można zapomnieć. [Selkar.pl]

Przeczytana w formie audio. Z założenia słucham książki lekkie, tak aby nie przeszkadzały w pracy a praca nie przeszkadzała w słuchaniu. Tutaj padło moje założenie. Nie słuchałam podczas pracy. Gdy słuchałam nie mogłam robić nic innego. Spędziłam więc kilka godzin w ogrodzie na fotelu bądź na kanapie.
Książka jest świetna. Piękna i straszna. Wciągająca i pochłaniająca. Gdy już zaczniesz ją czytać to nie pozostaje nic innego niż przeczytać do końca. Gorąco polecam.

1 komentarz:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...