czwartek, 31 lipca 2008

Opowieści rodu Otori 1. Po słowiczej podłodze - Lian Hearn

Trwa wojna szogunatów. Z masakry w górskiej wiosce uchodzi z życiem tylko szesnastoletni Takeo. Jego wybawcą okazuje się jeden z szogunów - możny Pan Otori, który uznaje go za członka swego rodu. Koniec dotychczasowego życia staje się dla Takeo początkiem wielkiej podróży, podczas której nauczy się walczyć i kochać, pozna odwagę, poświęcenie i honor, ale też podłość i okrucieństwo, a przede wszystkim odkryje coś, czego się nawet nie domyśla - swoje bardzo niezwykłe przeznaczenie...


Tradycyjne japońskie motywy składają się tu na opowieść oryginalną i fascynującą, okrutną i piękną, w której zawiłości politycznych intryg i efektowne opisy walk łączą się z wyrafinowaną prostotą stylu, niespiesznym tempem narracji i niezwykłą atmosferą. Lian Hearn udało się przekroczyć granice między gatunkami literackimi, między tradycją a współczesnością, a także między pokoleniami.

Świetna książka, idealna na taki "zapracowany" i zajęty wieloma sprawami czas. Żałuję, że nie mam drugiego tomu.

4 komentarze:

 1. brahdelt
  2008/08/01 10:34:01
  Oj, żałuj! Albo szybko go dokup! (I trzeci!) Przeczytałam tę trylogię jakiś czas temu, jest świetna. *^v^*

  OdpowiedzUsuń
 2. szamanka30
  2008/08/02 11:52:28
  Dokup też 4 tom!!koniecznie. Wtedy będziesz miała całośc. W planach jet tom 5, ale jego akcja ma sie rozgrywac przed wydarzeniam iz tomu I.

  OdpowiedzUsuń
 3. czytamy_ksiazki
  2008/08/02 18:23:25
  Muszę dotrzymać danego sobie słowa... przerwa w kupowaniu... ale do biblioteki mogę iść ;) Więc pobiegnę tam już w poniedziałek... z nadzieję, że będą dostępne.

  OdpowiedzUsuń
 4. be.el
  2008/08/21 21:55:22
  Też byłam pod wrażeniem:) Baaaardzo mi się podobalo.pzdr

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...