wtorek, 1 lipca 2008

Oko Jelenia 1. Droga do Nidaros - Andrzej Pilipiuk

Nowy cykl Andrzeja Pilipiuka zaczyna się jak u Hitchcocka. W dodatku nie od trzęsienia, lecz od całkowitej zagłady Ziemi. A potem... napięcie wciąż rośnie. Występują:

* Kosmiczni Nomadzi, którzy rąbnęli 5 milionów książek razem z opakowaniem, czyli gmachem Biblioteki Narodowej
* Przypadkowi turyści przeniesieni w czasie, ze swoich światów wrzuceni na dno średniowiecznego slumsu: nauczyciel informatyki, nastolatek z Warszawy, szlachcianka spod XVIII-wiecznego Lublina. W Norwegii Anno Domini 1559 muszą przeżyć. I wypełnić misję - odnaleźć oko jelenia, wpierw ustaliwszy, co to, u diabła, jest!
* XVI-wieczni hanzeatyccy kupcy z duszą wojowników i explorerów, zaniepokojeni czarnymi chmurami, jakie zebrały się na Hanzą. Jej wrogowie właśnie zwierają szeregi, a byli sojusznicy krążą jak kruki nad padliną.
(wp.pl)

Przeczytałam... bez entuziazmu... jestem ciekawa co dalej, ale raczej poczekam aż drugi tom będzie w bibliotece.

1 komentarz:

  1. chomik007
    2008/07/08 19:18:53
    Widzę, że reakcja podobna. Ja nadal jestem przed 2 częścią. Wiem za to kiedy ją sobie kupię. Jednak kupię, bo co Pilipiuk to Pilipiuk dla mnie. Na samym początku sierpnia znajdzie się Srebnia Łania na mojej półce, a co za tym idzie kilka dni później będzie przeczytana. Ciekawe czy Twoja biblioteka będzie szybsza?

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...