niedziela, 15 stycznia 2012

Przed świtem - Meyer Stephenie


Wydawnictwo: Dolnośląskie
Ilość stron: 717
Okładka: miękka
Rok wydania: 2009
Moja ocena: 5/6

Odkąd Bella zakochała się w wampirze, jej życie przypomina sen - sen, który czasem zamienia się w koszmar. Rozdarta pomiędzy Edwardem, któremu oddała serce, a wilkołakiem Jacobem, z którym łączy ją tajemniczo silna więź, przeżyła piękny, ale i burzliwy rok, bijąc się z myślami, zadręczając o los najbliższych i wymykając wrogom. Dociera wreszcie do punktu, w którym musi podjąć ostateczną decyzję. Czy stanie się częścią kuszącego, lecz mrocznego świata nieśmiertelnych, czy jednak pozostanie człowiekiem?

No to przeczytałam. Całkiem niezłe. Rozumiem, dlaczego podoba się tak wielu ludziom. Jednak w obliczu przeczytania już tak wielu książek tego typu stwierdzam, że d. nie urywa. Chociaż pewnie gdybym przeczytała zaraz po ukazaniu się u nas i przed tymi wszystkimi kolejnymi... zrobiłoby lepsze wrażenie. Koniec końców czasu nie zmarnowałam.
Pierwsze trzy części filmu też już widziałam. Też niezły... choć nie wiem czemu Edward taki brzydki ;) Część czwartą zobaczę gdy zagrają ją w tv.

7 komentarzy:

 1. Nie lubię wampirów i takich podobnych, chyba że w dobrym horrorze ale miłość to nie dla mnie .

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja wszystkie części czytałam,gdy nie były jeszcze tak mocno na topie i przyznam,że byłam wtedy po wrażeniem i książki praktycznie 'pochłonęłam'. Teraz nie mogę patrzeć nawet na okładki książek o wampirach,itp.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytałam wszystkie części, ale z tą najdłużej się męczyłam, bo kilka razy podchodziłam do czytania.

  OdpowiedzUsuń
 4. To ja miałam szczęście, że czytałam dawno temu, przed zalewem literatury wampirzej. No i mnie urwało;)
  Jednak dziś już do tego bym nie wróciła. Wtedy to było zaskoczenie czymś innym, nowością, teraz zostało zdewaluowane przez naśladowców w wyniku czego otrzymało w bonusie armię szyderców:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta część podobała mi się zdecydowanie najmniej

  OdpowiedzUsuń
 6. Akurat jedynie tej części nie czytałam. Jakoś nie mam nic do tych książek, to takie czytadła, jeśli tak się do nich podchodzi to w porządku ;)
  Ale filmów nie trawię, nie wiem jak mogłaś oglądnąć aż 3 :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Kiedyś przeczytałam wszystkie części i chyba najbardziej podobało mi się Zaćmienie, ale Przed Świtem też ujdzie.

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...