czwartek, 17 grudnia 2009

Trylogia Czarnego Maga 3. Wielki Mistrz - Trudi Canavan


Sonea wiele nauczyła się w Gildii Magów. W ciągu ostatniego roku Regin dał jej spokój, a pozostali nowicjusze zaczęli traktować ją z niechętnym szacunkiem. Dziewczyna nie może jednak zapomnieć tego, co widziała w podziemnej komnacie Wielkiego Mistrza Akkarina, ani też ostrzeżenia, że odwieczny wróg Kyralii obserwuje czujnie Gildię. W miarę jak Akkarin ujawnia coraz więcej swojej wiedzy, Sonea przestaje być pewna, komu ufać ani czego bać się najbardziej. Czy prawda może być aż tak przerażająca, jak przedstawia ją Wielki Mistrz? A może jest to podstęp, mający skłonić ją do uczestnictwa w jego mrocznych intrygach?

Pierwszy tom był fajny, drugi tom był świetny, trzeci REWELACYJNY. Całość doskonała. Zarwane noce... Serdecznie polecam.
Pozostaje żal, że to koniec. A może nie, końcówka taka, że spokojnie można pociągnąć dalej.

Ktoś się orientuje czy jest kontynuacja?
Znalazłam coś takiego: Trylogia Czarnego Maga 0. Uczennica maga - Trudi Canavan o co chodzi??

7 komentarzy:

 1. Mam podobne odczucia co do całości, a trzecia część zdecydowanie najlepsza :)
  Uczennica Maga jest jak by wstępem do całej trylogii, dzieje się sporo lat wcześniej i zupełnie inni bohaterowie. Całkiem fajne ale moim zdaniem troszkę gorsze.
  Słyszałam że ma być wydany jeszcze jeden tom, coś w rodzaju kontynuacji, niestety nie wiem kiedy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A mnie ten cykl jakoś specjalnie do gustu nie przypadł. Owszem, trochę oryginalności w fabule było, ale w stylu autorki to już nie bardzo. Lubię fantasy raczej w wydaniu George'a R.R. Martina (widzę, że poszukujesz "Pieśni lodu i ognia"), Sapkowskiego albo Marion Zimmer-Bradley ("Mgły Avalonu" - też polecam). Trylogia Trudi Canavan może podobałaby mi się bardziej, gdybym była o 10 lat młodsza, bo wydaje mi się, że to bardziej książka dla młodzieży:)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja podobno mam to dostać od Mikołaja:)))
  Całą trylogię. Mikołaj robi tajemnicze miny, nie chce nic zdradzić, ale mówi, że mam być spokojna, że o mnie nie zapomniał:)
  Już się cieszę.
  Twoja recenzja utwierdza mnie w tym, że napisałam słuszny list, życząc sobie tej właśnie trylogii

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam całą trylogię, w sumie z początku nie spodobało mi sie specjalnie, ale ostatni tom uwielbiam. "Uczennica maga" dzieje sie w czasie powstawania Gildii, ale w czerwcu wychodzi w Polsce pierszy tom trylogii będącej kontynuacją tej serii ("Misja ambasadora").

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam pierwszy tom i nie przypadł mi do gustu, ale jeśli faktycznie reszta jest lepsza, to może jeszcze spróbuję.

  OdpowiedzUsuń
 6. Paczka doszła. Była już 18, ale dopiero dziś została odebrana. Dziękuję bardzo ! ;)

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...