czwartek, 26 listopada 2009

Trylogia Czarnego Maga 2. Nowicjuszka - Trudi Canavan

Imardin to miasto ponurych intryg i niebezpiecznej polityki, gdzie władzę sprawują ci, którzy obdarzeni są magią. W ten ustalony porządek wtargnęła bezdomna dziewczyna o niezwykłym talencie magicznym. Odkąd przygarnęła ją Gildia Magów jej życie zmieniło się nieodwracalnie - na lepsze czy gorsze? Sonea wiedziała, że nauka w Gildii Magów nie będzie łatwa, ale nie liczyła się z niechęcią, jakiej doznaje ze strony pozostałych nowicjuszy. Jej szkolnymi kolegami są synowie i córki najpotężniejszych rodów w królestwie, którzy zrobią wszystko, żeby poniosła klęskę - nie licząc się z kosztami. Niemniej przyjęcie opieki Wielkiego Mistrza Gildii może dla Sonei oznaczać jeszcze marniejszy los. Albowiem Wielki Mistrz Akkarin skrywa sekret znacznie czarniejszy niż jego szaty.

Świetna, podobała mi się chyba bardziej niż część I. Teraz pilnie stoję w kolejce w bibliotece do tomu III. Dawno nic mnie tak nie wciągnęło. Szczerze polecam.

3 komentarze:

 1. clevera
  2009/11/26 21:45:22
  Ta trylogia tak ma, najsłabszy tom I, którego akcja rozkręca się od połowy, a potem jest coraz lepiej. Najlepszy tom III.:))

  OdpowiedzUsuń
 2. bolek.03
  2009/11/27 10:50:22
  Witam,
  Chciałem zaproponować Pani udział w pewnym przedsięwzięciu związanym z premierą polskiego przekładu amerykańskiego bestsellera. Jeśli jest Pani zainteresowana, proszę o kontakt: studios@fr.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. czytamy_ksiazki
  2009/12/03 22:43:21
  Mam już 3 tom. Nie mogę się doczekać kiedy skończę to co czytam aby wrócić do świata magii.

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...