niedziela, 1 listopada 2009

Opowieści rodu Otori 0. Sieć Niebios - Lian Hearn

Sieć Niebios jest zarazem pierwszą i ostatnią opowieścią o rodzie Otorich, znajdującą swój finał tam, gdzie rozpoczyna się akcja Po słowiczej podłodze. Otori Shigeru, syn przywódcy klanu, nie wie jeszcze, że kiedyś będzie przybranym ojcem Takeo, legendarnego władcy Trzech Krain. Cofamy się wiele lat wstecz, by być świadkami jego dzieciństwa i młodości – treningów w sztukach walki, nawiązywania stosunków z plemieniem skrytobójców, a w końcu bitwy, która stała się próbą jego umiejętności i talentu. Na tle tego wszystkiego rozwija się uczucie Shigeru do pięknej pani Maruyamy.

Lian Hearn po raz kolejny wprowadza czytelników w przedziwną rzeczywistość na poły mitycznej, na poły realistycznej Japonii. Sieć Niebios to opowieść o dojrzewaniu do miłości i cierpienia, o grozie wojny i naturze władzy, w której najważniejsze okazuje się panowanie nad własnym umysłem i sercem. Dla fanów serii to lektura obowiązkowa. Dla nowych czytelników – idealny początek.

Niezłe. Aż szkoda, że nie czytałam tej części jako pierwszej. Długo czekałam aż ten tom będzie dostępny w bibliotece... warto było.

1 komentarz:

  1. clevera
    2009/11/01 14:26:06
    Bardzo podobała mi się ta saga, ale Sieci niebios nie doczytała, właśnie na zbyt długie oczekiwanie na kolejny tom, ale do nadrobienia.:))

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...