środa, 5 września 2007

Ddziesiąty krąg - Jodi Picoult

"W swojej powieści Jodi Picoult sięga mistrzostwa fabularnego, snując historię o nadopiekuńczych rodzicach, walce z demonami przeszłości i emocjonalnych zagrożeniach, jakie niesie ze sobą każdy związek. Daniel Stone, rysownik komiksów, jest niemal lustrzanym odbiciem głównego bohatera tworzonego przez siebie albumu: w młodości wandal i chuligan, obecnie kochający ojciec i domator. Kiedy jego czternastoletnia córka Trixie oskarża swojego byłego chłopaka o gwałt, Daniel przemienia się w ogarniętego morderczym szałem mściciela; w tej nowej, niespodziewanej sytuacji ojciec i córka muszą uczyć się siebie nawzajem. W tym samym czasie jego żona Laura, zrywa z kochankiem i podejmuje próbę uratowania swojego małżeństwa. Kiedy Trixie ucieka na Alaskę, Laura i Daniel wyruszają na jej poszukiwanie; jest to bez mała podróż w głąb dantejskiego piekła. Doprawdy trudno oderwać się od tej kroniki rodziny na krawędzi zagłady."

I znowu jak w "Bez mojej zgody" i "Zagubionej przeszłości" mamy doskonałe studium ludzkiej natury. Znowu zastanawiamy się jak my zachowalibyśmy się w podobnej sytuacji, co byśmy zrobili, jaka byłaby nasza reakcja. Świetnie się czyta, nie można się oderwać i co najważniejsze... zmusza do reflaksji.

3 komentarze:

 1. yneska
  2007/09/04 16:58:08
  Super! Wlasnie ta ksiazeczka przyleci do mnie juz jutro.

  OdpowiedzUsuń
 2. dunajka
  2007/09/04 17:01:53
  Uwielbiam dreszczyk oczekiwania na paczkę z książkami :). Życzę miłej lektury. Mam nadzieję, że nie będziesz zawiedziona.

  OdpowiedzUsuń
 3. yneska
  2007/09/04 17:09:18
  Ja tez! Czekam, czekam, zupelnie jak na jakiegos tajemniczego kochanka. Zeby tylko juz reke podac, zeby dotknac, zeby nacieszyc sie tym zapachem:))

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...