niedziela, 2 czerwca 2013

Uratuj mnie - Guillaume Musso

Sam, nowojorski lekarz niepocieszony po samobójczej śmierci żony, i Juliette, młoda kobieta, której nie udało się zrealizować marzeń o karierze aktorskiej na Broadwayu, spotykają się przypadkiem tuż przed jej powrotem do Paryża. Spędzają wspólnie weekend. Bojąc się zaangażować, każde udaje kogoś, kim nie jest. Miłość przychodzi nieoczekiwanie, ale wyjazd Juliette jest przesądzony. Dziewczyna wsiada do samolotu, który eksploduje krótko po starcie, o czym przerażony Sam dowiaduje się z telewizji. Następnego dnia spotyka w parku tajemniczą kobietę, która oznajmia mu, że Juliette żyje. Grace ma też dla niego drugą, mniej przyjemną wiadomość - Juliette pozostało tylko kilka dni życia. Kim jest nieznajoma i dlaczego tyle o nich wie? Skąd wzięła noszący datę następnego dnia egzemplarz gazety, informującej o cudownym ocaleniu? Może wszystko jakoś się wyjaśni, a miłość okaże się silniejsza od śmierci?

Czyta: Anna Dereszowska

Bardzo przyjemna powieść obyczajowa... poruszająca ważne i od wieków nurtujące ludzkość pytania. Niedawno odkryłam książki Musso i dobrze mi z tym.

2 komentarze:

  1. Ja jak na razie żadnej powieści Musso nie czytałam, jednak ta dość pięknie się zapowiada i być może kiedyś się na nią skuszę, albo na inną tego autora. ;)

    Pozdrawiam,
    Klaudyna

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja niestety za audiobooki już dziękuję.

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...