sobota, 25 sierpnia 2012

Przerwane milczenie - Charlotte Link


Od lat spędzają wspólnie urlop w idyllicznej angielskiej posiadłości Stanbury: jej właścicielka Patricia wraz z mężem Leonem i dwiema córkami, psycholog Tim z cierpiącą na depresję żoną Evelin, naukowiec Aleksander z córką Ricardą i niedawno poślubioną, dużo młodszą od siebie żoną, Jessicą. Trzech mężczyzn łączy od czasów szkolnych bliska przyjaźń. Nowa z tym towarzystwie Jessica szybko zauważa, że beztroski nastrój jest jedynie złudzeniem i że wszyscy urlopowicze jakoś dziwnie się zachowują, zupełnie jakby mieli coś do ukrycia. Niepokojącej atmosfery nie poprawia pojawienie się tajemniczego Phillipa Bowena, przekonanego o swoim pokrewieństwie z Patricią i zgłaszającego pretensje do Stanbury. Im bardziej Jessica analizuje fakty, tym gorzej czuje się w samotnym domu. Jej złowrogie przeczucia potwierdzają się, gdy pewnego dnia wraca z samotnego spaceru po okolicy i zastaje w domu makabryczny widok.
Charlotte Link to mistrzyni zagadkowej intrygi. Przerwane milczenie to kolejny, mroczny kryminał, od którego nie sposób się oderwać.

Czyta: Ewa Abart

Coraz bardziej lubię książki Charlotte Link. Nie są to całkiem krwawe kryminały. Raczej powieści obyczajowe ze zbrodnią w tle. I bardzo dobrze, bo nie można ciągle czytać kryminałów.
Ewa Abart, czyta nieźle. Przyjemnie się słucha.
Polecam serdecznie!

2 komentarze:

  1. Czytałam wszystkie książki tej autorki.Bardzo je lubię i czekam na następne.Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. czytałam dwie książki Charlotte Link, lubię ten specyficzny klimat w jej powieściach i na pewno kiedyś skuszę się na Przerwane milczenie :)

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...