niedziela, 26 sierpnia 2012

Drugie dziecko - Charlotte Link


W niewielkim, sennym, nadmorskim miasteczku w północnej Anglii zostaje w wyjątkowo bestialski sposób zamordowana studentka. Policja drepcze w miejscu, gdyż morderca nie zostawił żadnych śladów. 
Parę miesięcy później, w pobliżu samotnej farmy, zamieszkałej przez zdziwaczałego wdowca i jego córkę, zostaje popełniona kolejna zbrodnia. Tym razem ofiarą pada starsza kobieta. 
Ambitna i żądna sukcesu komisarz Valerie Almond za wszelką cenę pragnie złapać sprawcę. Podejrzewa, że klucz do rozwiązania tajemniczych morderstw tkwi w przeszłości rodziny drugiej z ofiar. Nie przypuszcza jednak, że tajemnica będzie sięgać aż czasów drugiej wojny światowej, kiedy to w miasteczku pojawiła się z ewakuowanego Londynu dwójka dzieci. 
Valerie odkrywa, że wszelki ślad po jednym z dzieci, niedorozwiniętym umysłowo chłopcu, bezpowrotnie zaginął. Co się stało z drugim dzieckiem? Czyżby powrócił teraz jako dorosły mężczyzna, by się okrutnie zemścić? Jeśli tak, to za co? Czy uderzy po raz trzeci? Jaką mroczną tajemnicę kryje odludna farma i jej dziwni mieszkańcy?

Czyta: Ewa Abart

Siłą rozpędu wysłuchałam kolejnej powieście Charlotte Link. Ta znacznie bardziej wciągająca niż Przerwane milczenie. Rozglądam się za kolejnymi... ale w wersji audio przeczytałam już chyba wszystko.
Polecam!

2 komentarze:

  1. Audiobook... ciekawie. Jak mi się moja książka skończy to chyba poszukam, bo opis nie wskazuje na gniota :)

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...