sobota, 29 sierpnia 2009

Nagrody - Erich Segal

Bohaterami książki jest trójka ambitnych lekarzy i naukowców walczących o najwyższe z trofeów - Nagrodę Nobla. Adam Coopersmith - błyskotliwy, oddany pacjentom lekarz-immunolog, którego odkrycia mogą przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa ciąży. Spotkanie z Anią Awiłową, żoną rosyjskiego uczonego, stanowić będzie przełom w jego życiu; nieoczekiwana miłość i straszliwa choroba, która go dotknie, postawią pod znakiem zapytania przyszłość Adama i ukochanej kobiety. Sandy Raven - genialny naukowiec, geriatra, wynalazca sposobu na powstrzymywanie procesu starzenia się komórek ludzkich; dzięki swoim odkryciom staje się miliionerem. Isabel da Costa - cudowne dziecko, wyśmienity fizyk, przeżywająca wewnętrzne rozdarcie z powodu ojca, któremu wszystko zawdzięcza, i młodego mężczyzny, którego kocha.

Niezła, idealna na wakacyjne lenistwo na plaży. Ciekawa powieść obyczajowa. Muszę jakie jeszcze książki Segala zostały wydane w Polsce... może, którejś jeszcze nie przeczytałam.

Polecam.

3 komentarze:

 1. atram_78
  2009/08/30 11:32:26
  A jak podobał Ci się "Pchli pałac"? Widziałam w zakładkach, że czytałaś i po cichu liczyłam na recenzję. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. anaman
  2009/08/30 22:54:14
  Oceniając po samej okładce, chyba nie sięgnęłabym po ten tytuł. Teraz będę go wyglądać w jakiejś taniej książce:) Fajne zakładki z książkami, które masz w planach:)

  OdpowiedzUsuń
 3. czytamy_ksiazki
  2009/08/30 23:08:23
  atram_78 - niestety Pchli pałac ledwo zaczęłam... i musiałam oddać. Muszę poszukać z innego źródła i na nowo rozpocząć z nią przygodę.

  anaman - kupiłam ją właśnie na straganie z tanią książką. Decyzję podjęłam bez wahania bo znam autora i wszystko co do tej pory czytałam bardzo mi się podobało. Oczywiście nie jest to ambitna lektura... byłam wtedy nad morzem... i okazała się idealna na pierwszy od 4 lat urlop. Mój mąż, który czyta tylko best of the best z tego co ja czytam... też ją przeczytał z zainteresowaniem.

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...