niedziela, 20 marca 2016

Pochłaniacz - Katarzyna Bonda

Zima 1993. Tego samego dnia, w niejasnych okolicznościach, ginie nastoletnie rodzeństwo. Oba zgony policja kwalifikuje jako tragiczne, niezależne od siebie wypadki.
Wielkanoc 2013. Po siedmiu latach pracy w Instytucie Psychologii Śledczej w Huddersfield na Wybrzeże powraca Sasza Załuska. Do profilerki zgłasza się Paweł „Buli” Bławicki, właściciel klubu muzycznego w Sopocie. Podejrzewa, że jego wspólnik - były piosenkarz i autor przeboju Dziewczyna z północy - chce go zabić. Załuska ma mu dostarczyć na to dowody. Profilerka niechętnie angażuje się w sprawę. Kiedy jednak dochodzi do strzelaniny, Załuska zmuszona jest podjąć wyzwanie. Szybko okazuje się, że zabójstwo w klubie łączy się ze zdarzeniami z 1993 roku, a zamordowany wiedział, kto jest winien śmierci rodzeństwa. Jednym z kluczy do rozwiązania zagadki może okazać się piosenka sprzed lat.

Czyta: Agata Kulesza
Doskonała książka. Nie spodziewałam się. Sięgnęłam po nią po obejrzeniu w TV rozmowy z autorką. Do tej pory raczej unikałam czytania książek sensacyjnych mniej znanych polskich autorów.
Bardzo się cieszę, że się na nią zdecydowałam. To jedna z lepszych książek, które ostatnio czytałam. Zapadła mi w pamięć, co nie jest łatwe ;)
Serdecznie polecam. Podejdźcie do niej bez uprzedzeń czy oczekiwań. Książka w garść i dajcie się porwać!

Dodam, że Pani Agata Kulesza przeczytała ją znakomicie! Uwielbiam ją jako aktorkę i teraz jako lektorkę!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...