sobota, 23 czerwca 2012

Pałac Północy - Carlos Ruiz Zafon


Kalkuta, 1932. Ben, wychowanek sierocińca St. Patrick, skończył już 16 lat - podobnie jak jego przyjaciele, będzie musiał opuścić dom dziecka i się usamodzielnić. W dniu pożegnalnej imprezy poznaje swoją rówieśniczkę Sheere i zabiera ją do Pałacu Północy na spotkanie tajnego stowarzyszenia, które założył wraz z przyjaciółmi. Gdy dziewczyna opowiada im tragiczną historię swojej rodziny, członkowie stowarzyszenia postanawiają jej pomóc w odnalezieniu legendarnego domu, który pojawia się w opowieści. Nie wiedzą, że właśnie natrafili na trop jednej z najpotworniejszych tajemnic Kalkuty. Płonący pociąg, dworzec widmo, ognista zjawa - to tylko niektóre elementy makabrycznej łamigłówki.
Misja, która miała być niecodzienną przygodą, niebawem okazuje się śmiertelnie niebezpiecznym wyzwaniem.

Czyta: Piotr Fronczewski

Sporo czasu ta książka czekała na półce na swoją kolej. Papierowa wersja nie doczekała się mojej uwagi ponieważ skorzystałam z okazji wysłuchania audiobooka. Pan Piotr czyta rewelacyjnie, a słowo daję po wysłuchaniu już kilku książek... wiem jaki sposób czytania mi odpowiada. Sama książka natomiast... wiadomo... świetna. Lubię takiego Zafona. Miło pomyśleć, że młodzież ma takie lektury do wyboru. Mogę podsunąć córce fajny "horror" bez obawy, że będzie dla niej zbyt mocny czy ociekający wulgaryzmami i seksem.
Idę za ciosem... biorę się za Światła września.

6 komentarzy:

 1. Wolę wersję czytaną:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytaną przez lektora? Czy samodzielnie?

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie też długo leżała i w końcu oddałam nieprzeczytaną ;) Te młodzieżowe Zafona nie do końca mnie przekonują.

  OdpowiedzUsuń
 4. ja czytałam wersję papierową - wolę tak, bo sama nadaję tempo czytania. Bardzo podobała mi się ta książka pomimo, że nie jestem już nastolatką :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Do Zafona przekonałam się po przeczytaniu ,,Cienia wiatru", więc ,,Pałac Północy" zapewne niedługo przeczytam:)

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...