wtorek, 29 maja 2012

Trzeci klucz - Jo Nesbo

Bezwzględny przestępca z zimną krwią zabija młodą kasjerkę. Norweska prasa szeroko rozpisuje się o tajemniczym Ekspedytorze napadającym na banki. Do akcji wkraczają komisarz Harry Hole i jego nowa obiecująca partnerka. Śledztwo zatacza coraz szersze kręgi, poszlaki wiodą także daleko poza granice Norwegii. Dochodzi do kolejnych zbrodni. Mieszkańców Oslo ogarnia trwoga. Jednocześnie Hole usiłuje prowadzić własne, prywatne śledztwo w sprawie śmierci Anny, ekstrawaganckiej cygańskiej artystki, a zarazem swej byłej kochanki. Szantażowany dziwaczną korespondencją, z myśliwego zamienia się w zwierzynę, a policja depcze mu po piętach.
Czyta: Tadeusz Falana

No cóż... uważam, że to rewelacyjna książka. Rewelacyjna seria. Właściwie jestem już w połowie Pentagramu. Tadeusz Falana czyta świetnie. Już się przyzwyczaiłam i słucha się go doskonale. Po skończeniu Pentagramu będę szukać kolejnych książek Jo Nesbo. Serdecznie polecam. Lecę słuchać.

5 komentarzy:

 1. A to ciekawa jestem, która z nas pierwsza skończy;) Widzę, że lecimy równo z tym cyklem. I opinie mamy podobne, bo mnie też zachwyciło:)
  Jestem akurat w miejscu, kiedy zakładają podsłuchy w akademiku i obserwują domek tej babci. A Ty?

  OdpowiedzUsuń
 2. A Falana czyta rewelacyjnie, prawda?

  OdpowiedzUsuń
 3. O, to ja do tego jeszcze nie doszłam... wiadomo... Ty skończysz szybciej. Ja jeszcze czytam bardzo wciągającą książkę Dom sióstr... Falana świetny... choć jakoś przy pierwszej części nie byłam zachwycona (albo zaćmiona byłam).

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja jeszcze nigdy żadnej książki nie słuchałam ale trzeci klucz czeka na mnie na półce w tradycyjnej formie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka zapowiada się ciekawie, aczkolwiek w tym momencie w całości pochłania mnie "Gra o tron" ;) Choć w przyszłości, kto wie.

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...