środa, 14 marca 2012

Naznaczona. Dom Nocy 1 - Kristin Cast, P. C. Cast

Część pierwsza cyklu Dom Nocy.

Zoey to zwyczajna nastolatka, która dzieli życie między szkolną monotonię a rodzinną niesielankę. Pewnego dnia cały jej świat staje na głowie. Zostaje "Naznaczona" i musi się udać do szkoły Domu Nocy. Tylko tam może przejść niezbędną "Przemianę" w dorosłego wampira. Dziewczyna próbuje odnaleźć się w nowym, fascynującym świecie. Wkrótce odkrywa, że jest wyjątkowa, co przysparza jej wielu wrogów. Sprzymierzeńcem Zoey okazuje się Erik, jeden z najbardziej atrakcyjnych i utalentowanych wampirów w szkole.

Potrzebowałam czegoś do odreagowania. Miało być lekko i przyjemnie.
I było. I super. Troszkę się bałam, że będzie szablonowo. Znowu wampiry. No więc nie było tak bardzo szablonowo... główna bohaterka została Naznaczona, wybrana na wampira. Od tej chwili musi zamieszkać w Domu Nocy, uczyć się i szykować do całkowitej przemiany w wampira. Ma to trwać kilka lat. Całkiem ciekawe. Jak tylko wróci do mnie tom drugi... zabieram się za czytanie, bo opowieść dopiero się rozkręca.
Czuję, że w najbliższym czasie spędzę sporo czasu z Zo w Domu Nocy. I bardzo się cieszę.

9 komentarzy:

 1. Aha! To ja szybko czytam II tom i Ci oddaję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam tę książkę jakiś czas temu i tez mi się podobała:) Niedługo zabiorę się za II część

  OdpowiedzUsuń
 3. Druga częśc już nie jest taka fajna, a główna bohaterka strasznie mnie wkurzała, bo tylko myślała kogo wybrać z dwóch latających za nią facetów i nic innego nie robiła

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem ciekawa tej serii i myślę, że niedługo po nią sięgnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wampiry to zdecydowanie nie moje klimaty. Książkę raczej sobie odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam prawie wszystkie części tej serii i już po piątej znudziła mi się. Seria Dom nocy moim znaniem nie ma końca, ciągle powstają nowe części a ja ich nawet nie chcę tknąć.

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam całą serię "Domu Nocy". Mimo, że wszyscy mi mówili, że pierwsza część jest nudna, to ja byłam nią zachwycona i chciałam więcej. Jedyne co mi miejscami przeszkadzało to język bliźniaczek.

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety, do mnie ta książka w ogóle nie trafiła. Zastanawiam się czy dać drugą szansę serii i sięgnąć po '' Zdradzoną" .

  OdpowiedzUsuń
 9. Zastanawiam się, co w tej książce może się podobać. Ani to dobre, ani oryginalne, ani nawet w ciekawy sposób nie napisane. Jest całe mnóstwo książek w jakiś sposób fajnych - ale Dom Nocy żadnym sposobem nie chce mi się zmieścić w tym określeniu.

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...