sobota, 10 marca 2012

Dziewczyna z sąsiedztwa - Jack Ketchum

Dziewczyna z sąsiedztwa Jacka Ketchuma to jedna z najsłynniejszych powieści grozy ostatnich lat, uznawana za jedną z najbardziej wstrząsających powieści w historii literatury. Autor takich powieści jak Jedyne dziecko, Poza sezonem czy Straceni na kartach Dziewczyny z sąsiedztwa przesuwa granicę literackiej bezkompromisowości do rejonów niedostępnych innym autorom. Dziewczyna z sąsiedztwa to legendarna już opowieść o szaleństwie rodzącym się w ludzkim umyśle i o tym, jak to szaleństwo zaraża wszystkich wokół, jak infekuje niewinne umysły i prowadzi do eskalacji cierpienia, bólu i nienawiści. Obok tej książki nie można przejść obojętnie. Dziewczyna z sąsiedztwa wstrząsa czytelnikiem do granic wytrzymałości i pozostawia w emocjonalnym szoku jeszcze przez długi czas po zamknięciu ostatniej strony.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Jacka Ketchuma. Gdyby nie to, że książkę przyniosła do mojego domu koleżanka... z myślą o moim mężu... pewnie długo jeszcze nie sięgnęłabym po jego książkę. Skoro jednak była okazja... ja skończyłam czytać Kamienie i nie chciało mi się iść do góry po kolejną książkę... padło na Dziewczynę z sąsiedztwa. I sama nie wiem. Większość czasu byłam wściekła... na siebie... na książkę... na autora... na bohaterów książki. Nie chciałam wiedzieć co tam się dalej wydarzy. Naprawdę. Ale nic nie mogłam poradzić na to, że musiałam dalej czytać. Aż do końca. Wiadomo było, że to nie może się dobrze skończyć...
Książka Świetna. Prosta. Skomplikowana. Trudna. Wstrząsająca. Odpychająca. Wciągająca. Wkurzająca. Przerażająca.
Długo o niej nie zapomnę.
Polecam.
Nie polecam.
Nie wiem.
Sami zdecydujcie.
To Wasza decyzja.
Wasza odpowiedzialność.

5 komentarzy:

 1. ja tę książkę czytałam kilka miesięcy temu po lekturze "Jedynego dziecka". Obydwie super choć temat poruszają mocny. Z wielką przyjemnością sięgnę po kolejne książki Ketchuma i ciekawa jestem jego najnowszej "Potomstwa".

  OdpowiedzUsuń
 2. Ha! Mówiłam,że jest mocna.Myślałam o Sławku, a tutaj - niespodzianka :) Cieszę się, że przeczytałaś.

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie urywane myśli to chyba najlepsza rekomendacja :D

  OdpowiedzUsuń
 4. po tej recenzji wiem, że muszę zdobyć tę książkę :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszczę zobaczę, może sięgnę, a może nie. Trudna decyzja ;D

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...