piątek, 4 czerwca 2010

Trylogia czarnych kamieni Księga 2 Dziedziczka cieni - Anne Bishop


Od stuleci Krwawi czekali na przybycie Czarownicy - wcielenia magii, ale Jaenelle, młodą dziewczynę, wybraną na mocy przepowiedni, dręczą toczące się wokół niej walki, nie wszyscy bowiem oczekują jej jako zbawczyni. Niektórzy odrzucają ją jako żywy mit lub nie chcą uwierzyć w jej istnienie, inni pragną uczynić z niej marionetkę, by wykorzystać jej moc do własnych celów.
Tylko czas i miłość opiekunów Jaenelle były w stanie uleczyć jej fizyczne rany, lecz umysł, wciąż kruchy i delikatny, z trudem może ochronić ją przed koszmarnymi wspomnieniami z dzieciństwa. Nic jednak nie uchroni jej przed przeznaczeniem - a dzień rozrachunku jest coraz bliższy. Gdy powrócą wspomnienia... gdy jej magia dojrzeje... gdy będzie zmuszona pogodzić się z losem...

Tego dnia mroczne Królestwa dowiedzą się, co to znaczy być rządzonym przez Czarownicę.

Tom drugi... tak jak mnie dziewczyny ostrzegały... lepszy niż pierwszy. Naprawdę świetny. Już się boję co będzie w tomie 3 i 4 :D
Oczywiście już sprawdzam (czytam) tom 3. Wszystkim "wahającym się" szczerze polecam! Zupełnie nie spodziewałam się, że spotka mnie taka przygoda.

5 komentarzy:

 1. Bardzo chciałabym przeczytać...poluję na nią w bibliotece ;)
  Dodaję do linków ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. A trzeci tom jeszcze lepszy ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. ha! Ja właśnie skończyłam tom I. I tak jak na początku mnie nie porwał, tak teraz z przyjemnością zagłębię się w tom II ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. właśnie jestem pochłonięta przez tom 3... już mi żal, że zaraz się skończy. Dobrze, że na półce tom IV a w zapowiedziach tom V i VI ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dużo osób ostatnio czyta tą serię:)

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...