poniedziałek, 18 lutego 2008

Dom Augusty - Majgull Axelsson

Augusta, Alice i Angelica to przedstawicielki różnych pokoleń tej samej rodziny. Łączą je nie tylko więzy krwi, lecz także wspólne losy dwie z nich to matki nieślubnych dzieci, trzecia jest niechcianą córką. Nieświadomie wszystkie popełniają błędy swoich poprzedniczek. Przekazywany z pokolenia na pokolenie dom Augusty, w którym szukają schronienia, staje się świadkiem rozpaczy, radości, poszukiwania prawdziwego uczucia oraz walki o niezależność i samodzielność.

To powieść, w której poezja przeplata się z tragedią, a rzeczywistość z magią. Wielowątkowa i wielopłaszczyznowa historia, bogata w emocje, wydarzenia i postaci, barwnie i potoczyście opowiedziana, przywodzi na myśl przekazywane ustnie legendy, których literackim odpowiednikiem jest twórczość Selmy Lagerlöf.

Książkę przeczytałam jakiś czas temu. Zrobiła na mnie spore wrażenie... gdy dzisiaj się na nią natknęłam... postanowiłam zapisać ją tutaj... ku pamięci.

2 komentarze:

 1. mbmm
  2008/02/18 19:38:05
  Mną wstrząsnęła "Kwietniowa czarownica" tej samej autorki. W środę idę na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki i będziemy omawiać "Dom Augusty", ciekawa jestem jak sie spodobało innym.

  OdpowiedzUsuń
 2. czytamy_ksiazki
  2008/02/18 19:49:00
  Ciekawe jak innym spodobał się "Dom Augsty"... a Kwietniowa Czarownica... wciągnięta na listę do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...