wtorek, 24 kwietnia 2007

Neil Gaiman - Realizm magiczny

Jakimś cudem udaje mi się nadal czytać... niestety już nie w takich ilościach co kiedyś... ale niezmiennie nie zasnę bez choćby 5 minut z książką, które szczęśliwie często zamieniają się w godziny... cóż, że dnia następnego jestem nieprzytomna...

Neil Gaiman - Dym i lustra. Zbiór opowiadań. Zebrane w tej książce historie pochodzą z niezliczonych krain „Po drugiej stronie lustra”. Są wytworem bujnej wyobraźni Neila Gaimana - jednego z największych współczesnych mistrzów literatury fantastycznej. Opowiadają o wydarzeniach zabawnych, wzruszających, budzących grozę lub po prostu cudownych. Łączy je nie tylko osoba autora, ale przede wszystkim niezwykła sugestywność i oryginalność kreowanych wizji.

Neil Gaiman - Amerykańscy bogowie. Oto jedna z najoryginalniejszych powieści jakie kiedykolwiek zostały napisane. Książka ta to coś więcej niż historia fantastyczna, jest bowiem opowieścią o współczesnym świecie, o przemijaniu wartości, konflikcie pomiędzy tym co nowe, a tradycjami, które powstawały przez wieki.

Neil Gaiman - Nigdziebądź. Richard Mayhew, główny bohater, prowadzi życie podobne do każdego z nas - pracuje w firmie, ma przyjaciół, a także piękną narzeczoną Jessikę, z którą planuje wspólną przyszłość. Jednak pewnego dnia bohater, na skutek splotu przypadków, zmuszony jest do wędrówki przez Londyn Pod - zwiedza widmowe podziemia i kompletnie różne w nocy miejsca niby znane.

Neil Gaiman - Koralina. "Druga matka wyglądała zdrowiej niż poprzednio: jej policzki zarumieniły się lekko, włosy wiły się ospale niczym rozleniwione węże w ciepły dzień. Oczy z czarnych guzików sprawiały wrażenie świeżo wypolerowanych". Niby bajka dla dzieci... ale dla dorosłych dzieci raczej. Przeczytajcie sami zanim dacie ją dziecku... WARTO

Jeśli lubisz Jonathana Carrolla... nie zastanawiaj się. Zostaniesz mile zaskoczona/y.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...