czwartek, 28 lutego 2013

A jeśli ciernie - Virginia C. Andrews

Dalsze losy rodzeństwa, które spędziło dzieciństwo zamknięte na strychu przez okrutną matkę. Mijają lata. Cathy po swych małżeńskich perypetiach ma dwóch synów, Jory’ego i Barta. To oni opowiadają dalszą historię. Cathy i jej ukochany brat Chris żyją obecnie w związku i adoptują dziewczynkę. Tymczasem do domu obok wprowadza się pewna starsza pani, która interesuje się synami Cathy. Bart często ją odwiedza. Wkrótce dostaje od lokaja tajemniczy dziennik. Lektura zmienia chłopca nie do poznania...

Czyta: Przemek Sadowski
Trudno było się przestawić na czytanie Pana Przemka. Ale rozumiem tą zmianę... tym razem narratorami byli synowie głównej bohaterki poprzednich części.
Początkowo wydawało mi się, że to już nie jest potrzebna część, że coś na siłę... ale po przeczytaniu wiem, że to bardzo ważna część jakiejś całości, której jeszcze nie znam... nadal poznaję. Idę w to dalej!

środa, 27 lutego 2013

Płatki na wietrze - Virginia C. Andrews

Dalszy ciąg „Kwiatów na poddaszu”, na który czekają czytelnicy! Książka wznowiona po 17 latach okupuje listy bestsellerów! Druga część niezwykłej historii rodzeństwa. Dzieci trafiają do domu doktora Sheffielda, który roztacza nad nimi opiekę. Straszne przejścia nie pozwalają im jednak powrócić do normalnego życia. Może im pomóc jedynie znienawidzona matka… Intrygujące połączenie powieści obyczajowej, psychologicznej, przygodowej i thrillera. Sugestywna rzecz o rodzinnej tajemnicy, trudnym wchodzeniu w dorosłość i poszukiwaniu miłości.

Czyta: Kamilla Baar

Świetna kontynuacja. Nie mam uwag... wszystko na temat napisałam tutaj.

poniedziałek, 25 lutego 2013

Kwiaty na poddaszu - Virginia C. Andrews


Wciągająca opowieść o rodzinnych tajemnicach i zakazanej miłości.

Szczęśliwą z pozoru rodzinę Dollangangerów spotyka tragedia - w wypadku samochodowym ginie ojciec. Matka z czwórką dzieci zostaje bez środków do życia i wraca do swego rodzinnego domu. Niezwykle bogaci rodzice mieszkający w ogromnej posiadłości, wyrzekli się córki z powodu jej małżeństwa z bliskim krewnym, a narodzone z tego związku dzieci uważają za przeklęte. W tajemnicy przed dziadkiem rodzeństwo zostaje umieszczone na poddaszu, którego nigdy nie opuszcza. Dzieci żyją w ciągłym strachu, a odkrycie, jakiego dokonuje najstarszy brat, stawia rodzeństwo w obliczu nieuniknionej katastrofy.
Czyta: Kamilla Baar

Wiele lat planowałam przeczytać tą serię (książka po raz pierwszy została wydana w 1979 roku). Od lat słyszałam, że to świetna książka. Widocznie czekałam na wersję audio. I teraz już wiem... a nie wiem czy chciałam wiedzieć jak okrutnie można potraktować swoje dzieci. Teraz muszę wysłuchać wszystkich części... muszę wiedzieć jak to się skończy... a jestem pewna, że dobrze to się skończyć nie może. Mam wrażenie, że jestem ostatnią osobą, która do tej pory nie znała tej opowieści.
Gdy usłyszałam pierwsze dźwięki audiobooka zrozumiałam, że Kamilla Baar to doktor ginekolog z Leśnej Góry... nie mogę jej słuchać w tym serialu bo bardzo dziwnie intonuje... pomyślałam, że nie dam rady wysłuchać tej książki... pomyliłam się jednak... dało się i nie było tak źle. Bardzo szybko przyzwyczaiłam się do jej czytania i opowieść wciągnęła mnie bez reszty.

czwartek, 21 lutego 2013

Obserwator - Charlotte Link


Samson obserwuje życie zupełnie sobie obcych kobiet. Identyfikuje się z nimi i chce wiedzieć o nich wszystko. Może dlatego, że jego własne życie składało się dotychczas tylko z niepowodzeń i odrzucenia? Wie też doskonale, co dzieje się u jego sąsiadów, w dodatku sporządza dokładne notatki na ten temat. Samson to singiel, samotnik i dziwak - bezrobotny i nieszczęśliwy. Szary, zwykły człowiek, który nie rzuca się w oczy. Nawet po rozmowie z nim trudno go zapamiętać. Z dala, ale pełen oddania, kocha piękną Gillian Ward. Potajemnie bierze udział w jej perfekcyjnym życiu. A jej życie to przystojny mąż, urocza córeczka, dobrze prosperująca firma. Przynajmniej pozornie, bo Samson nagle odkrywa, że to tylko fasada. Że w życiu tej kobiety nic nie jest takie, jak mu się wydawało.
W tym samym czasie seria okrutnych morderstw wstrząsa Londynem. Ofiary to samotne, starsze kobiety. Zamordowane w okrutny, wyjątkowo brutalny sposób. Policja szuka psychopaty. Mężczyzny, który nienawidzi kobiet.

Czyta: Marta Grzywacz

Rewelacja. Link w najlepszym wydaniu. Serdecznie polecam!

piątek, 15 lutego 2013

Szczęśliwy traf - Louise Shaffer


Powieść obyczajowa. Pełna zdarzeń historia kilku pokoleń Amerykanek włoskiego pochodzenia, których życie zależy od tytułowego "szczęśliwego trafu".
Carrie Manning, zagubiona po śmierci matki, słynnej aktorki i zagadkowej kobiety, próbuje poznać przeszłość swej rodziny, odkrywając niezwykłe losy mamy, babki i prababki, i mroczny sekret, pogrzebany na trzydzieści lat. Czy dzięki temu zrozumie wreszcie siebie? Wspaniałe portrety kobiet, zmagających się z życiem na różne sposoby w odmiennych czasach.

Czyta: Magdalena Wójcik

Bardzo przyzwoita powieść obyczajowa. Wysłuchałam jej z wielkim zainteresowaniem. Pani Magda przeczytała ją w przyjemny, nie przeszkadzający sposób. Dokładnie tak to powinno być.

sobota, 9 lutego 2013

Korona śniegu i krwi - Elżbieta Cherezińska

Elżbieta Cherezińska kocha Piastów i średniowiecze - czas walki o obszar państwa, ambicji książąt, pychy wielmożów, intryg biskupów, działalności trucicieli, porywaczy i zabójców. W powieści przenika się rzeczywistość historyczna z magiczną, ożywają heraldyczne stwory, tocząc z sobą ponadczasowe wojny. Bohaterowie powieści zmagają się z pożądaniem i duchowością, czując jednocześnie ciężar powierzonych im misji.

Czyta: Roch Siemianowski

Świetnie opowiedziany kawałek historii naszego kraju. Na historii się nie znam i już pewnie nie poznam. Mogę więc tylko zakładać, że to prawda a nie fantastyka. Dla mnie najważniejsze jest, że wysłuchałam doskonałej opowieści, która mnie porwała i wciągnęła. Gdyby tak pisana była historia pewnie byłabym historykiem ;). Jeśli lubisz historię... to nie muszę Cię zachęcać... jeśli nie lubisz... to potraktuj to jak fantastykę... i się nie zawiedziesz.
Czytał Roch Siemianowski... więc wiadomo :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...