poniedziałek, 25 lutego 2013

Kwiaty na poddaszu - Virginia C. Andrews


Wciągająca opowieść o rodzinnych tajemnicach i zakazanej miłości.

Szczęśliwą z pozoru rodzinę Dollangangerów spotyka tragedia - w wypadku samochodowym ginie ojciec. Matka z czwórką dzieci zostaje bez środków do życia i wraca do swego rodzinnego domu. Niezwykle bogaci rodzice mieszkający w ogromnej posiadłości, wyrzekli się córki z powodu jej małżeństwa z bliskim krewnym, a narodzone z tego związku dzieci uważają za przeklęte. W tajemnicy przed dziadkiem rodzeństwo zostaje umieszczone na poddaszu, którego nigdy nie opuszcza. Dzieci żyją w ciągłym strachu, a odkrycie, jakiego dokonuje najstarszy brat, stawia rodzeństwo w obliczu nieuniknionej katastrofy.
Czyta: Kamilla Baar

Wiele lat planowałam przeczytać tą serię (książka po raz pierwszy została wydana w 1979 roku). Od lat słyszałam, że to świetna książka. Widocznie czekałam na wersję audio. I teraz już wiem... a nie wiem czy chciałam wiedzieć jak okrutnie można potraktować swoje dzieci. Teraz muszę wysłuchać wszystkich części... muszę wiedzieć jak to się skończy... a jestem pewna, że dobrze to się skończyć nie może. Mam wrażenie, że jestem ostatnią osobą, która do tej pory nie znała tej opowieści.
Gdy usłyszałam pierwsze dźwięki audiobooka zrozumiałam, że Kamilla Baar to doktor ginekolog z Leśnej Góry... nie mogę jej słuchać w tym serialu bo bardzo dziwnie intonuje... pomyślałam, że nie dam rady wysłuchać tej książki... pomyliłam się jednak... dało się i nie było tak źle. Bardzo szybko przyzwyczaiłam się do jej czytania i opowieść wciągnęła mnie bez reszty.

3 komentarze:

  1. Ja jakoś ciągle nie potrafię się przełamać do tej historii

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna książka, niedługo zabieram się za trzecią część

    OdpowiedzUsuń
  3. Kocham tę książkę! Od samego początku oczarowała mnie ta historia!

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...