poniedziałek, 7 stycznia 2013

PIĘĆDZIESIĄT TWARZY GREYA - EL James

Młoda, niewinna studentka literatury Anastasia Steele jedzie w zastępstwie koleżanki przeprowadzić wywiad dla gazety studenckiej z rekinem biznesu, przystojnym i zamożnym Christianem Greyem. Mężczyzna od pierwszych sekund spotkania fascynuje ją i onieśmiela. W powietrzu wisi coś elektryzującego, czego dziewczyna nie potrafi nazwać, a może tylko się jej wydaje? Z prawdziwą ulgą kończy rozmowę i postanawia zapomnieć o intrygującym przystojniaku. Plan spala jednak na panewce, bo Christian Grey zjawia się nazajutrz w sklepie, w którym Anastasia dorywczo pracuje. Przypadek? I do tego proponuje kolejne spotkanie.

Nie mogłam pozostać obojętna wobec burzy, która rozpętała się jakiś czas temu i trwa nadal. Mam taki zwyczaj, że zanim ocenię... muszę sama poznać. No więc poznałam. Powiem w swoim stylu... krótko. Zwykły romans... jakich tysiące. Tylko lepiej wydany i bardziej zareklamowany. Sceny seksu bardzo średnie... ani mocne, ani gorszące, ani podniecające... Nie da się ukryć jednak, że książka wciągająca. Czytam właśnie drugą część. Nie namawiam, nie zniechęcam. Zrobicie co chcecie. Jednak nie oceniajcie póki nie poznacie... osobiście... nie pośrednio (bo koleżanka czytała i mówiła...)

5 komentarzy:

 1. Zgadza się - to taki harlequin w przebraniu ;) Ładnie wydany, ładnie rozreklamowany, pełen szał. Ale jakby go zrobili w szacie graficznej typowej dla harlequinów mało kto by sięgnął ;)

  Ale polubiłam tę książkę - mnie również łatwo wciągnęła.

  OdpowiedzUsuń
 2. Hmmmm... nie czytałam , ale jakoś mnie nie ciągnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ania... czytasz więcej romansów niż ja... jestem pewna, że Ci się spodoba. Dla Ciebie to trzy godzinki...

   Usuń
 3. Widzę, że moda na tę ksiażkę nadal panuje. A szkoda, bo jest wiele bardziej wartościowych książek niż ta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli wartościowalibyśmy wszystkie książki, zostałoby nam czytanie tylko arcydzieł. O to ma chodzić w czerpaniu przyjemności z kontaktu z literaturą?

   Usuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...