sobota, 4 kwietnia 2009

Przeżyć z wilkami - Misha Defonseca

Praca zajmuje prawie cały mój czas i pozostwia bez sił fizycznych i emocjonalnych. Czytam cały czas choć nie zawsze udaje mi się wciągnąć w opowieść. Obawiam się, że sporo książek bardzo na tym cierpi i mogą zostać niesprawiedliwie ocenione.

Jestem pewna, że czytanie pozwala mi pozostać przy zdrowiu psychicznym. Bez czytania nie mogłabym zasnąć. Czytając odrywam myśli od codzienności.

Historia żydowskiej dziewczynki, która w wieku 7 lat zostaje zupełnie sama na świecie. Kiedy w ogarniętej wojną Brukseli Niemcy aresztują jej rodziców, znajduje schronienie u pewnej bardzo niemiłej kobiety, która traktuje ją z pogardą.
Pewnego dnia słysząc, jak kobieta zwierza się komuś, że jeśli będzie trzeba, odda ją Niemcom, dziewczynka postanawia uciec i wyrusza na wschód, ponieważ wierzy, że właśnie tam zostali zabrani jej rodzice. Wędruje pieszo przez Belgię, Niemcy, Polskę aż na Ukrainę, kradnąc po drodze pożywienie i ubranie. Przez pewien czas żyje wśród stada wilków, zachowując się jak jedno z ich młodych, przestrzegając wilczych obyczajów i bawiąc się ze szczeniętami. W czasie czteroletniej tułaczki po Europie odkrywa ludzką niegodziwość i zwierzęcą humanitarność, z każdym dniem stając się coraz mniej człowiekiem i coraz bardziej wilkiem. (wp.pl)

Fajna książka. Wciągająca. Opowiada bardzo ciekawą historię.

3 komentarze:

 1. Gość: ren-ya, 77-254-152-99.adsl.inetia.pl
  2009/04/28 17:13:23
  O, nareszcie jesteś:). Na Twoją stronę trafiłam przez przypadek, szukając opinii o książce, którą przeczytałam. Spodobał mi się Twój blog - kopalnia interesujących tytułów. Fajnie, że wróciłaś. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Gość: unbelievablee, dynamic-78-8-90-177.ssp.dialog.net.pl
  2009/06/13 20:04:27
  właśnie przeczytałam tę książkę, fascynująca, aczkolwiek żałuję, że fikcja. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Gość: winniepooh, 212-87-13-74.sds.uw.edu.pl
  2009/08/23 16:49:00
  nie od dziś wiadomo, ze czworonogi są lepsze od homo erectusów

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...