czwartek, 20 listopada 2008

W imię miłości - Jodi Picoult

Jako zastępca prokuratora Nina Frost prowadzi postępowania w najtrudniejszych sprawach dotyczących przemocy wobec dzieci. Nieraz przeżywa frustrację, gdy sprawcom udaje się wykorzystać luki prawne i uniknąć kary. Z doświadczenia wie, że aby skutecznie poruszać się po tym polu minowym, musi okazywać współczucie ofiarom, zaciekle walczyć o sprawiedliwość, ale jednocześnie zachowywać dystans.


Kiedy jednak Nina i jej mąż odkrywają, że ich pięcioletni syn Nathaniel padł ofiarą molestowania seksualnego, o żadnym dystansie nie może być już mowy. Nagle bariera między życiem zawodowym a prywatnym całkowicie znika; wszystko, co do tej pory wydawało się proste i oczywiste, ulega całkowitemu przewartościowaniu. Nina zdaje sobie sprawę, że w sądach trudno będzie uzyskać zadośćuczynienie za krzywdę, jaka spotkała Nathaniela. Ogarnięta rozpaczą i niepohamowanym gniewem, rozpętuje wojnę, w której może stracić wszystko, co dla niej najcenniejsze.

Świetna książka. Jak zwykle książki Jodi Picoult. Znowu ciekawie, wciągająco, zaskakująco... daje do myślenia. Polecam.

poniedziałek, 10 listopada 2008

Sprężyna - Małgorzata Musierowicz

Najnowsza powieść Małgorzaty Musierowicz w sprzedaży już od 14 listopada. W niektórych księgarniach internetowych można już składać zamówienia :)

Nareszcie!!

Dopisane 28.12.2008

Śmieszna, miła, wzruszająca! Kolejna powieść Małgorzaty Musierowicz odpowiada na pytanie: kto był sprężyną ważnych wydarzeń w rodzinie Borejkow? Dalsze losy ulubionych bohaterow, kolejna porcja humoru i optymizmu. (merlin.pl)

Przeczytałam właśnie... jak zwykle przerwa świąteczna jest doskonałym momentem na przeczytanie "Musierowiczowej". Nie mogę się już doczekać kiedy uda mi się namówić córkę (12 lat) na rozpoczęcie przygody z Jeżycjadą. Nadal uważam, że wychowała mnie rodzina Borejków. Dzięki nim kocham książki.

wtorek, 4 listopada 2008

Łaskawa ziemia - tom 1. Ziemski dom

Wang Lung, ojciec rodu, zmaga się z „marnotrawnymi” synami, żonami i marzeniem o ziemi. Jest człowiekiem z krwi i kości. Nieraz musi dokonywać bolesnych wyborów, nieustannie poddawany jest presji tradycji, własnej pożądliwości i jakże ludzkich lęków. Jego los jest korowodem wydarzeń – niekiedy tragicznych, niekiedy zabawnych i radosnych. Realistyczna, ciepła narracja oraz nagromadzone emocje sprawiają, że odległa rzeczywistość Chin staje się czytelnikowi bardzo bliska.

Świetna książka, bardzo takie lubię... zacieram już łapki na kolejny tom.

niedziela, 2 listopada 2008

Opowieści rodu Otori 4. Krzyk czapli

Mija kilkanaście lat od zaślubin Takeo i Kaede. Mroczne wspomnienia z przeszłości zostały daleko za nimi. Takeo włada Trzema Krainami, wiodąc spokojny żywot u boku ukochanej żony. Jest już ojcem trzech córek: Shigeko, Mikki i Mai. Pamięta jednak o przepowiedni, wedle której poniesie śmierć z ręki syna. Jako doświadczony wojownik, jest gotów wyruszyć na spotkanie z przeznaczeniem. Przedtem jednak będzie musiał stawić czoło samemu sobie i zmierzyć się z prawdą. Czy wyjawi głęboko skrywaną tajemnicę?


Czwarta część niezwykłej opowieści o losach rodu Otori to kolejna podróż w krainę japońskiej kultury. Magia przeplata się tu z ludzkim cierpieniem, przeznaczeniem i śmiercią. A granica między miłością i nienawiścią okazuje się niezwykle krucha.

To koniec opowieści o Rodzie Otori. W zapowiedziach można spotkać"Opowieści rodu Otori 0. Sieć Niebios", czyli opowieść o tym co się działo przed spotkaniem Shigeru z Takeo. Czekam niecierpliwie.

sobota, 1 listopada 2008

Opowieści rodu Otori 3. W blasku księżyca

W długo wyczekiwanym trzecim tomie sagi rodu Otori autorka po raz kolejny wprowadza czytelnika w magiczny świat średniowiecznej Japonii, krainy rytuałów i kodeksów, surowego piękna i lojalności.Tym razem spotykamy bohaterów – Takeo, głowę rodu Otori, oraz jego ukochaną Kaede tuż po ich tajemnych zaślubinach. Zbliża się wiosna. Małżonkowie, nareszcie razem, przygotowują się do odzyskania i wzmocnienia odziedziczonego po przodkach imperium. Ale kiedy zwycięstwo wydaje się bliskie, znów ktoś staje na przeszkodzie do ich szczęścia. Kochankowie zostają rozdzieleni. Takeo po raz kolejny musi dowieść swojej odwagi. Czy spełni się tajemnicza przepowiednia: „Twoje ziemie rozciągać się będą od morza do morza, ale pokój przyjdzie za cenę krwi. Pięcioma bitwami okupisz swój pokój, czterema, które wygrasz, i jedną, którą przegrasz...”?


To pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji historia miłości i zemsty, triumfu i strachu, ale przede wszystkim opowieść o przeznaczeniu, przed którym nie można uciec.

Tak jak poprzednie... wciąga bez opamiętania.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...