niedziela, 2 listopada 2008

Opowieści rodu Otori 4. Krzyk czapli

Mija kilkanaście lat od zaślubin Takeo i Kaede. Mroczne wspomnienia z przeszłości zostały daleko za nimi. Takeo włada Trzema Krainami, wiodąc spokojny żywot u boku ukochanej żony. Jest już ojcem trzech córek: Shigeko, Mikki i Mai. Pamięta jednak o przepowiedni, wedle której poniesie śmierć z ręki syna. Jako doświadczony wojownik, jest gotów wyruszyć na spotkanie z przeznaczeniem. Przedtem jednak będzie musiał stawić czoło samemu sobie i zmierzyć się z prawdą. Czy wyjawi głęboko skrywaną tajemnicę?


Czwarta część niezwykłej opowieści o losach rodu Otori to kolejna podróż w krainę japońskiej kultury. Magia przeplata się tu z ludzkim cierpieniem, przeznaczeniem i śmiercią. A granica między miłością i nienawiścią okazuje się niezwykle krucha.

To koniec opowieści o Rodzie Otori. W zapowiedziach można spotkać"Opowieści rodu Otori 0. Sieć Niebios", czyli opowieść o tym co się działo przed spotkaniem Shigeru z Takeo. Czekam niecierpliwie.

1 komentarz:

  1. rr-odkowa
    2008/11/11 16:58:00
    Uwielbiam, no po prostu uwielbiam Sagę Rodu Otorich. Na każdy kolejny tom czekałam niecierpliwie, a potem pochłaniałam z wypiekami na twarzy. Teraz czekam na "Sieć niebios" i marzę żeby znowu przenieść się w ten niesamowity świat Trzech Krain.

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...