sobota, 26 marca 2016

Druga diagnoza - Michael Palmer

Thea Sperelakis, 33-letnia internistka, jest najmłodszym dzieckiem światowej sławy diagnosty, doktora Petrosa Sperelakisa. Mimo niezwykle wysokiego ilorazu inteligencji oraz niemal fotograficznej pamięci napotyka kłopoty w relacjach z ludźmi, jest łatwowierna i nie potrafi kłamać, co jest wynikiem zdiagnozowanego u niej w dzieciństwie zespołu Aspergera. Ku rozpaczy ojca postanawia dołączyć do Lekarzy Bez Granic w Republice Konga. Musi jednak wracać do Bostonu, gdy dowiaduje się, że Petros zapadł w głęboką śpiączkę, potrącony samochodem przez nieznanego sprawcę. Jego szanse na przeżycie ocenia się na minimalne. W rzeczywistości Petros zachował świadomość - tyle tylko, że jest całkowicie sparaliżowany i niezdolny do ruchu, nie widzi i nie może mówić. Thea podejrzewa, że ojciec chce jej coś przekazać, że zna odpowiedź na dręczące ją pytania, a jego wypadek nie był dziełem przypadku. Co takiego wiedział Petros? Kto obrał go za cel? Czy Thei też grozi śmiertelne niebezpieczeństwo?

Czyta: Wiktor Zborowski

Świetna! Jeszcze do niedawna myślałam, że średnio przepadam za thrillerami medycznymi... jednak Palmer jest w tym bardzo dobry. Pan Zborowski czyta to całkiem przyzwoicie... więc audio doskonale nadaje się do słuchania także podczas biegania... czy to w plenerze... czy po bieżni...

środa, 23 marca 2016

Poduszki ze sznurka - Handmade

Ostatnio miałam całą serię poduszek do zrobienia. Zrobiłam ich kilkanaście... przez to, że staram się na bieżąco wysyłać... nie mam ich wszystkich na jednym zdjęciu... choć próbowałam :)

niedziela, 20 marca 2016

Pochłaniacz - Katarzyna Bonda

Zima 1993. Tego samego dnia, w niejasnych okolicznościach, ginie nastoletnie rodzeństwo. Oba zgony policja kwalifikuje jako tragiczne, niezależne od siebie wypadki.
Wielkanoc 2013. Po siedmiu latach pracy w Instytucie Psychologii Śledczej w Huddersfield na Wybrzeże powraca Sasza Załuska. Do profilerki zgłasza się Paweł „Buli” Bławicki, właściciel klubu muzycznego w Sopocie. Podejrzewa, że jego wspólnik - były piosenkarz i autor przeboju Dziewczyna z północy - chce go zabić. Załuska ma mu dostarczyć na to dowody. Profilerka niechętnie angażuje się w sprawę. Kiedy jednak dochodzi do strzelaniny, Załuska zmuszona jest podjąć wyzwanie. Szybko okazuje się, że zabójstwo w klubie łączy się ze zdarzeniami z 1993 roku, a zamordowany wiedział, kto jest winien śmierci rodzeństwa. Jednym z kluczy do rozwiązania zagadki może okazać się piosenka sprzed lat.

Czyta: Agata Kulesza
Doskonała książka. Nie spodziewałam się. Sięgnęłam po nią po obejrzeniu w TV rozmowy z autorką. Do tej pory raczej unikałam czytania książek sensacyjnych mniej znanych polskich autorów.
Bardzo się cieszę, że się na nią zdecydowałam. To jedna z lepszych książek, które ostatnio czytałam. Zapadła mi w pamięć, co nie jest łatwe ;)
Serdecznie polecam. Podejdźcie do niej bez uprzedzeń czy oczekiwań. Książka w garść i dajcie się porwać!

Dodam, że Pani Agata Kulesza przeczytała ją znakomicie! Uwielbiam ją jako aktorkę i teraz jako lektorkę!

piątek, 18 marca 2016

Koszyczki ze sznurka bawełnianego - mięta z szarym - handmade

Wiosna się zbliża. W związku z tym postanowiłam wydziergać serię wiosennych koszyczków na drobiazgi. Najbardziej wiosenne wydaje mi się połączenie mięty z szarością. W tych kolorach będzie mój stół wielkanocny.
Poniżej na zdjęciach pokazałam koszyczki na drobiazgi, kosmetyki, bransoletki... co kto lubi, dzięki nim potrzebne rzeczy mamy pod ręką w estetycznym pojemniczku. Mniejsze koszyczki stosowane są do przechowywania kredek, długopisów na biurku lub w łazience na pędzle i inne kosmetyki. Te najmniejsze miętowe z przodu na zdjęciu poniżej, to ubranka na świeczki z biedronki, powstały klimatyczne lampioniki.
Więcej moich prac na FB NitkoweLove


Koszyczek na drobiazgi, kosmetyki i inne przydasie.
 
Koszyczek na drobiazgi, kosmetyki i inne przydasie.

Koszyczek na długopisy, kredki, pędzle kosmetyczne, tusze i inne kosmetyki

Koszyczek na długopisy, kredki, pędzle kosmetyczne, tusze i inne kosmetyki

Świeczniki, lampioniki. Element na mój wielkanocny stół. Ubranka na świeczki z biedronki. Jedna z nich jest już wypalona więc wkładam do szklaneczki po świeczce tealight i mam lampionik.


LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...