piątek, 27 lutego 2015

Kocyk dla Marysi

To był szybki projekt. Mało czasu od pomysłu do realizacji. Miał być prezentem na urodziny a termin przyjęcia wyznaczony. Miałam tydzień czasu. Zrobiłam więc szybkie zakupy internetowe. Gorączkowo przerzuciłam internet w poszukiwaniu inspiracji. I zabrałam się za pracę.
Mniej więcej w połowie byłam gotowa wszystko spruć i zaczynać od początku. Pewnie gdyby nie krótki termin, tak bym zrobiła. Ale nie było już odwrotu. Brnęłam w to dalej.
Udało się. Ostatnie prace wykończeniowe robiłam przebrana już do wyjazdu. Zapakowałam i w drogę. W ostatniej chwili cyknęła jeszcze kilka zdjęć.
Następny koc będzie robiony już dużo spokojniej. Wiem jakich błędów unikać.
A oto i on!
piątek, 6 lutego 2015

Nowa włóczka - nowy projekt - Breaking the Waves

Kupiłam nową włóczkę na super sweterek. Jakość włóczki mnie zaskoczyła. Za moich czasów ;) takich włóczek nie było! Jest śliczna, miękka, każde oczko wychodzi idealne. Mimo, że mam tunikę na drutach (dobrze poza połową) to musiałam spróbować tej nowej. To dla mnie typowe. Nie potrafię zajmować się jedną rzeczą na raz.
Początek robótki wygląda tak:


wtorek, 3 lutego 2015

Kolejne hobby - chusta na drutach

Zdaję sobie sprawę z tego, że mnożą mim się te hobby, zamieniają jedne w drugie, ciągle coś mnie na maxa zajmuje, wciąga jak bagno.
Po kilkunastu latach wróciłam do robienia na drutach. Robiłam jako dziecko razem z babcią. To była poważana robota, nie tylko ubranka dla lalek... ale i dla siebie, swetry, rękawiczki, szaliki...
I niedawno tak mnie naszło. Poszukałam zakopane w czeluściach strychu druty... i się zaczęło.
Zrobiłam dwa kominy, dla siebie i dla córki. Sweter dla siebie. Odkryłam przy okazji jakie teraz są możliwości dane przez internet, nowe techniki, nowe nazewnictwo, nowe metody. Raj!

Niedawno skończyłam moją pierwszą w życiu chustę.
Wyszła piękna. Bardzo w moim stylu. Okazało się szybko, że też w stylu mojej przyjaciółki. Dzisiaj robię drugą... dla siebie ;)
Poniżej zdjęcie. Jestem pełna dumy.
LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...