wtorek, 30 kwietnia 2013

Kto wiatr sieje - Virginia C. Andrews


To czwarta część mrocznej sagi o rodzinie Dollangangerów.

Bart, syn Cathy i Chrisa, obchodzi właśnie dwudzieste piąte urodziny. Zgodnie z wolą babki zostaje tego dnia właścicielem rodzinnej posiadłości Foxworth Hall. Na jubileuszowe przyjęcie przybywają niemal wszyscy krewni. Pojawia się nawet uznany za zmarłego wujek Joel. Podczas uroczystości odżywają dawne animozje, dochodzi także do tragicznego wypadku. I znów okazuje się, że nic nie jest takie, jakie się wydawało. A cienie przeszłości próbują dosięgnąć następnego pokolenia... "Kto wiatr sieje..." to intrygujące połączenie powieści obyczajowej, psychologicznej, przygodowej i thrillera.

Czytam dalej choć wcale nie chcę. Bo kto chce znać takie opowieści... nie chcemy aby świat i ludzie byli tacy. Wiem, że są większe tragedie, że ludzie są potworami. Ja jednak nie lubię przypominać sobie o tym... a jednak czytam. Czytam bo muszę. Muszę wiedzieć jak to się skończy. Wydawało mi się, że ta część już jest nie potrzebna, że niczego nie wniesie do obrazu całości... ma jednak swój sens.
Cały świat przeczytał już tą serię więc zachęcać nie muszę bo byłam chyba ostatnią osobą, która tego nie znała.

poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Szczęście pachnie bzem - Aleksandra Tyl

Izabela Wieniawska, dziennikarka pisma o kulturze, ma wszystko, co sobie wymarzyła: dobrą pracę, kochającego mężczyznę, mieszkanie, do którego wkrótce ma się wprowadzić. Jest na prostej drodze do szczęścia. Ale los bywa przewrotny. Izabela nie wie, że niebawem jej poukładany świat stanie na głowie, a dotychczasowe plany trzeba będzie zweryfikować, a co najważniejsze - zadać sobie pytanie czym jest przyjaźń i jak wiele jesteśmy w stanie dla niej zrobić? "Szczęście pachnie bzem" to poruszająca opowieść o zaufaniu, miłości i przyjaźni, która bywa narażona na próby, a także o szczęściu zaklętym w zapachach i miejscach Czytelnicy spotkali się z bohaterami książki w powieści "Aleja Bzów".

Czyta: Joanna Lissner

Kontynuacja Alei Bzów. Fajna kontynuacja :). Polecam... dobra, lekka, przyjemna lektura.

niedziela, 28 kwietnia 2013

Wojna w blasku dnia, tom 1 - Peter V. Brett


Podczas Nowiu na świat wychodzą demony 

Wojna w blasku dnia wciąga czytelników w świat otchłani i mroku. Ludzkość ma trzydzieści dni, aby przygotować się do kolejnego ataku. Miesiąc, to zbyt mało, by uchronić wioskę. 

Arlen i Jardir byli kiedyś jak bracia. Teraz stali się rywalami. Otchłańce szykują atak i tylko dwóch mężczyzn może im stanąć na drodze, pod warunkiem, że opanują demony, które czają się w ich sercach. 

Tak długo na to czekałam. Tak długo. I teraz czuję niedosyt. Nie rozumiem dlaczego ta część została podzielona na księgi i na kolejną trzeba czekać... wiem, to marketingowy chwyt... zamiast raz można zarobić dwa razy na tym samym... i teraz muszę czekać do dnia swoich urodzin aby przeczytać powieść do końca. Płakać mi się chce. Jestem pewna, że wiele przyjemności zostało mi w ten sposób odebrane. Dałam się ponownie wciągnąć w świat Malowanego Człowieka... już tam byłam... i nie wiem do czego to prowadzi... ehhh.
Czuję się wykorzystana.

Aleja bzów - Aleksandra Tyl

Na głowę Izabeli, młodej, samotnej dziennikarki spadają kolejne problemy. Zawierucha w pracy, nagły wyjazd jedynej przyjaciółki, kłopoty finansowe - to wszystko kumuluje się w jednym czasie. Na domiar złego nadchodzi wiadomość, że pałac na wsi, położony przy uroczej Alei Bzów, w którym Izabela spędziła dzieciństwo i w którym mieszka jej babcia - został sprzedany przez gminę i staruszka niebawem zostanie eksmitowana. Dopiero gdy Izabela poznaje Monikę - matkę chorego dziecka, jej własne problemy odchodzą na dalszy plan. Zaangażowana w pomoc nowej koleżance, pochłonięta pracą, nie zauważa, że i do niej powoli zaczyna uśmiechać się szczęście. Bo choć przeprowadzka babci wydaje się być nieunikniona, to każda wizyta w Alei Bzów powoduje u Izabeli mocniejsze bicie serca...

Czyta: Joanna Lissner

Całkiem przyjemna powieść obyczajowa. Lubię od czasu do czasu przeczytać o takiej sielance z niby problemami. Polecam... dla odprężenia.

czwartek, 25 kwietnia 2013

Sklepik z Niespodzianką. Lidka - Katarzyna Michalak

Sklepik z Niespodzianką to wciąż miejsce spotkań grupy zaprzyjaźnionych kobiet: sympatycznej właścicielki - Bogusi, pięknej i humorzastej tap madl - Konstancji, energicznej femme fatale - Adeli, zagubionej pani weterynarz - Lidki, dobrej duszy miasteczka - Stasi. Jednak w małej nadmorskiej miejscowości nastał czas zmian. Lidka była kiedyś uroczą, kochającą życie kobietą. Jednak teraz opętana jest marzeniem o dziecku - własnym, ukochanym maleństwie. Z lekarki weterynarii, którą w Pogodnej lubiano i szanowano, ze wspaniałej przyjaciółki, na którą Bogusia, Adela i Stasia mogły liczyć, Lidka przeistacza się w godną pożałowania istotę, raniącą najbliższych. Co jeszcze gotowa jest poświęcić, by tylko zostać matką? Także w życiu Bogusi i Adeli pojawiają się niespodziewane trudności. Czy kobiety odnajdą w końcu spokój i szczęście? Czy los się do nich uśmiechnie? 

Jak zwykle bardzo fajnie. Przeczytałam gdy tylko dało się kupić e-booka. Z braku czasu i energii narobiłam sobie bardzo dużo zaległości we wstawianiu tu tego co przeczytałam. Nawet nie obiecuję, że szybko to nadrobię :). Książki Kasi bardzo lubię i przeczytam wszystko co napisze! Dla mnie to zawsze chwile relaksu i wytchnienia. Czekam na kolejne książki. Polecam!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...