poniedziałek, 31 grudnia 2012

Steve Jobs - Walter Isaacson

Ekskluzywna biografia twórcy firmy Apple - Steve`a Jobsa (jedyna napisana przy jego współpracy)pióra Waltera Isaacsona, autora bestsellerowych biografii Benjamina Franklina i Alberta Einsteina.

Rewelacyjna biografia. Ciekawy człowiek. Jako użytkowniczka i miłośniczka iPhone'a cieszę się, że tak dużo dowiedziałam się o jego twórcy. Lepiej rozumiem fenomen "jabłuszka".
Serdecznie polecam użytkownikom Apple i jego przeciwnikom.
Po wysłuchaniu tej książki długo nie mogłam się pozbierać. Długo odrzucałam każdą kolejną książkę. Na szczęście przeszło.
Zamierzam poczytać jeszcze o Jobsie.

niedziela, 30 grudnia 2012

Tygrysie wzgórza - Sarita Mandanna


Koniec XIX wieku, południowe Indie. Nad brzegiem strumienia zjawiskowo piękna Dewi i jej przyjaciel Dewanna beztrosko się bawią. Są nierozłączni niczym ziarenka kardamonu. Kilka lat później Dewi poznaje Maću, sławnego pogromcę tygrysa. Ta chwila zmienia wszystko. Dziewczyna już wie, że nie pokocha nikogo innego. Kiedy w sercu Dewanny budzi się uczucie do Dewi, sprawy przybierają tragiczny obrót...
Pozwól się oczarować porywającej historii miłosnej porównywanej do Przeminęło z wiatrem. Zapierające dech w piersiach opisy nieprzeniknionej dżungli, łagodnych wzgórz i plantacji kawy tworzą egzotyczne tło sagi o sile namiętności i przeznaczenia. Tygrysie Wzgórza to międzynarodowy bestseller, prawa do książki zostały sprzedane do 18 krajów.

Czyta: Janusz Zadura

Bardzo fajna saga rodzinna. Lubię takie. Słuchało się bardzo przyjemnie. Zostałam wciągnięta w barwny indyjski świat. Polecam.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...